Rynek biurowy

Spółka Elektromontaż Kraków dołączyła do kolejnych najemców w krakowskim biurowcu Principio i wynajęła ponad 620 mkw. powierzchni biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska, a właściciela biurowca Knight Frank.

Elektromontaż Kraków S.A. jest jedną z największych firm elektroinstalacyjnych w południowej Polsce. Należąca do Grupy Kapitałowej PROCHEM S.A. firma działa w Polsce nieprzerwanie od 1949 roku. Elektromontaż Kraków specjalizuje się w wykonywaniu instalacji elektrycznych we wszystkich typach obiektów zarówno budownictwie przemysłowym, użyteczności publicznej, handlowo-usługowym i ogólnym, jak również obiektach związanych z ochroną środowiska, a także infrastruktury energetycznej i drogowej.

Biurowiec Principio mieści się w Krakowie, przy ulicy Armii Krajowej 25. Budynek składa się w dwóch części: wyższej (7 kondygnacji naziemnych) i niższej (4 kondygnacje naziemne). Sumaryczna powierzchnia najmu wynosi blisko 11 tys. mkw. Inwestorem jest spółka deweloperska Eko-Park S.A. należąca do Grupy Zasada.

- Pracownicy firmy Elektromontaż Kraków byli przyzwyczajeni do swojej siedziby w klimatycznej kamienicy w sercu Krakowa. Wyzwaniem dla nas było znalezienie wygodnego, nowoczesnego biura, z bardzo dobrym dojazdem do centrum miasta – mówi Anna Madejska, Doradca w dziale reprezentacji najemców biurowych firmy Cresa Polska.

- Nasz klient wybrał biurowiec Principio ze względu na jego kameralność, wysoki standard wykończenia i widok na Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy. Dzięki pełnemu zaangażowaniu dewelopera proces wyboru i negocjacji odpowiedniej powierzchni przebiegł bardzo sprawnie – dodaje Karolina Słysz, Doradca w dziale reprezentacji najemców biurowych firmy Cresa Polska.

- Cieszymy się, że zainteresowanie biurowcem Principio jest tak duże. To już kolejna umowa najmu w ostatnich tygodniach. Dowodzi to, że atrakcyjna lokalizacja oraz liczne udogodnienia budynku, które przewidział właściciel, są doceniane przez kolejne firmy – uzupełnia Sabina Chęcińska, Negocjator w dziale wynajmu powierzchni biurowych Knight Frank.

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl