Rynek biurowy

ERGO Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium działająca przez oddział w Polsce zmienia gdańską siedzibę. Od 1 marca biuro firmy będzie się znajdować w gdańskiej Oliwie przy. al. Grunwaldzkiej 413. Umowa z deweloperem, firmą Torus, obejmuje blisko 550 mkw. powierzchni biurowej. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Polski Oddział ERGO Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium (ERGO Ubezpieczenia Podróży) powstał w 2004 roku. Spółka jest liderem w branży ubezpieczeń podróży. W swojej ofercie dostarcza pakiety ubezpieczeń na wyjazdy zagraniczne dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, a z polisą ERGO Ubezpieczenia Podróży co roku podróżuje ponad 2 miliony Polaków. Przynależność do grupy ERGO, której właścicielem jest największy reasekurator ubezpieczeniowy na świecie – Munich Re – potwierdza silną pozycję marki oraz stabilność finansową spółki ERGO Ubezpieczenia Podróży.

Nowe biuro to prawie 550 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na 5. piętrze budynku Neon.

- Cieszy nas fakt pozyskania nowego najemcy. Szczególnie, iż jest to tak znana i szanowana marka. Po raz kolejny czynnikiem, który odegrał kluczową rolę w procesie negocjacyjnym, była jakość i standard wykończenia oferowanego biura. Gratulujemy firmie ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce wyboru i liczymy na owocną współpracę w kolejnych latach – mówi Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji w firmie Torus.

Neon to czwarty i ostatni etap centrum biurowego Alchemia. Budynek oferuje ponad 35 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 33 500 mkw. z przeznaczeniem na biura i wynajęty jest obecnie w ok. 90%. Na parterze Neonu znajdzie się kilka punktów usługowych, m.in. przedszkole dla blisko 100 dzieci. Przestrzeń między Neonem i sąsiednim budynkiem Alchemii, Argonem, stanowić będzie niebawem pasaż z dostępem do wielu punktów  gastronomicznych oraz innych usług. Będzie to wyjątkowa przestrzeń do spotkań, konsumpcji i relaksu.

– Rekomendowaliśmy klientowi kompleks Alchemia ze względu na wymagania pracowników, którym zależy na dobrej komunikacji między miejscem zamieszkania a biurem. Połączenie kolejowe umożliwia wygodny dojazd pracownikom, ale również klientom polskiego oddziału ERGO Reiseversicherung AG z całego Trójmiasta. Założeniem naszej rekomendacji była również funkcjonalność i ergonomia pracy, tak, aby nowa przestrzeń biurowa pozytywnie wpływała na realizację celów zawodowych i komfort pracy. Nowa lokalizacja to zdecydowanie dobry krok w kierunku realizacji ambitnych planów spółki na jej dalszy rozwój – mówi Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionu Pomorskiego firmy Cresa Polska.

 

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl

Torus to jeden z liderów wśród deweloperów komercyjnych w Polsce. Do tej pory firma dostarczyła na trójmiejski rynek biurowy ponad 160 tys. mkw. powierzchni najmu w ramach kilku inwestycji, a kolejne są w trakcie realizacji (Officyna, Format). Torus zrealizował dotychczas 6 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości do 5 różnych funduszy inwestycyjnych (5 budynków Arkońska Business Park i 3 Alchemii) za łączną kwotę blisko 280 mln euro. Firma odpowiada tym samym za większość (około 65%) całkowitego wolumenu transakcyjnego sprzedaży budynków biurowych w Trójmieście. Więcej informacji: www.torus.pl