Rynek przemysłowo-magazynowy

Firma Europapier Polska renegocjowała umowę na wynajem ponad 14 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w kompleksie logistycznym P3 Błonie. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Europapier jest liderem w dystrybucji papierów i opakowań w CEE. W ramach realizowanej strategii rozwoju spółka umacnia swoją pozycję inwestując na rynku mediów do reklamy wizualnej oraz higieny. Europapier należy do holdingu Heinzel, wiodącego branżowego inwestora o globalnym zasięgu. W Polsce Europapier rozwija się od 1991 r.

- Firma Europapier Polska koncentruje się na jakości serwisu dla klientów oraz opracowuje plany dalszego rozwoju działalności na dynamicznie zmieniającym się rynku. Bardzo ważne jest więc dla niej zachowanie ciągłości i elastyczności w biznesie, co było dodatkowym argumentem za renegocjacją umowy w obecnym magazynie – mówi Katarzyna Bojanowicz, Business Development Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

P3 Błonie to kompleks logistyczny zlokalizowany w pobliżu drogi krajowej nr 92, łączącej Poznań i Warszawę, w odległości 9 km od autostrady A2 (Berlin–Poznań–Warszawa), 27 km na zachód Warszawy. W parku istnieje możliwość rozbudowy o dodatkowe 35.000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W skład parku wchodzi 14 budynków. Właścicielem parku jest P3 Logistic Parks.

- Po zapoznaniu się z przygotowaną przez nas ofertą firma strategicznie zdecydowała się na utrzymanie magazynu centralnego w obecnej lokalizacji, ponieważ nadrzędną wartością dla firmy są wysoko kwalifikowani pracownicy logistyki, którzy od lat cenią sobie pracę w tej firmie i są przyzwyczajeni do parku P3 Błonie – mówi Miłosz Borkowski, Starszy doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cresa Polska.

 

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl