Rynek przemysłowo-magazynowy

Firma FERA, jeden z najbardziej znanych sklepów zoologicznych w Polsce, renegocjowała umowę najmu magazynu w Prologis Park Wrocław. Firma zajmuje tam 4600 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

FERA należy do największych i najczęściej nagradzanych internetowych sklepów zoologicznych w kraju. Korzysta z bazy magazynowo-biurowej we Wrocławiu i stale rozwija swoją ofertę o kolejne palety produktów. Umowa najmu w Prologis Park Wrocław obejmuje 4383 mkw. powierzchni magazynowej i 208 mkw. powierzchni biurowej.

- Klient był dobrze przygotowany do renegocjacji umowy najmu. Przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne powierzchnie pod Wrocławiem i rekomendowaliśmy pozostanie na obecnej przestrzeni na korzystnych warunkach komercyjnych – mówi Miłosz Borkowski, Starszy Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

- W Prologis Park Wrocław gościmy nie tylko magazyn FERA, ale również centrum obsługi zwrotów e-commerce firmy. Każde przedłużenie umowy to dla nas dowód na to, że szeroki zakres usług i partnerskie podejście sprawdza się w oczach naszych klientów – podkreśla Magdalena Kostjan, Senior Leasing Manager, Prologis.

Prologis Park Wrocław to w pełni wynajęty park o powierzchni ponad 170 000 metrów kwadratowych, w którym zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań technicznych zapewniających klientom wygodę użytkowania i oszczędność energii przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Położony jest zaledwie 10 kilometrów od międzynarodowego lotniska Wrocław-Strachowice oraz 15 kilometrów od centrum Wrocławia, tuż przy Węźle Bielańskim autostrady A4 oraz drogach łączących Wrocław ze stolicami państw graniczących z Polską.

- Wynajmujący ma na wrocławskim rynku bardzo mocną pozycję, a obiekt faktycznie jest dobrze zlokalizowany, co znacznie ułatwia operacje logistyczne. Wynajmujący doskonale rozumie potrzeby firmy FERA i zaproponował partnerskie warunki najmu. To współpraca oparta na wzajemnym szacunku i zrozumieniu potrzeb – dodaje Jakub Kurek, Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

 

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl