Rynek biurowy

Kancelaria Noerr Biedecki, polski oddział Noerr LLP, jednej z wiodących europejskich kancelarii prawnych, zawarła umowę najmu 1 100 mkw. powierzchni w biurowcu Nowogrodzka Square. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa.

Noerr jest niezależną kancelarią prawną świadczącą usługi doradztwa prawnego dla klientów na całym świecie. Firma istnieje od 1950 roku. Posiada obecnie 16 biur w Europie, Wielkiej Brytanii i USA. Jej główna siedziba mieści się w Monachium.

Na polskim rynku kancelaria działa od 1992 roku, świadcząc usługi klientom lokalnym i zagranicznym. Od stycznia 2017 roku, po przyjęciu na pokład zespołu prawników kancelarii DJBW, polski oddział Noerr funkcjonuje pod nazwą Noerr Biedecki sp.k.

Nowe biuro zajmie 1100 mkw. na trzecim piętrze biurowca Nowogrodzka Square.

„Jesteśmy dumni, że z roku na rok Noerr umacnia swoją pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym również w Polsce. Nowe biuro będzie lepiej dostosowane do potrzeb naszych pracowników. Odzwierciedla ono również nasze zaangażowanie w dalszy rozwój na polskim rynku” – mówi Radosław Biedecki, Partner Zarządzający polskim biurem Noerr.

Dzięki większej powierzchni biurowej możemy zapewnić naszym kolegom wysokiej jakości warunki pracy i mamy nadzieję, że nasi klienci docenią również lepsze środowisko zawodowe, które służy ich interesom” – dodaje Jörg Menzer, partner regionalny Noerr zarządzający działalnością kancelarii w regionie CEE obejmującą biura w Bratysławie, Budapeszcie, Bukareszcie, Pradze i Warszawie.

Nowogrodzka Square to butikowy budynek biurowy oddany do użytku w zeszłym roku. Świetna lokalizacja przy dworcu Warszawa Centralna i łatwe do aranżowania nowoczesne przestrzenie biurowe przyciągają kolejnych najemców. Obiekt oferuje w sumie 11 500 mkw. powierzchni biurowej. Budynek został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymaganiami budownictwa ekologicznego, co potwierdził certyfikat BREEAM przyznany z oceną „Excellent”. Właścicielem budynku jest firma deweloperska Yareal Polska, która obok Nowogrodzka Square wybudowała reprezentacyjny, pieszy pasaż miejski, łączący Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką.

„Prestiżowa lokalizacja biura w branży usług prawnych jest kluczowa. Wysokiej jakości wykończenie przestrzeni podkreśla status firmy na rynku w oczach klientów. Doradzaliśmy firmie Noerr przeniesienie biura do Nowogrodzka Square ze względu na świetne połączenie komunikacyjne, jak również na bardzo dobrą współpracę z wynajmującym, dzięki której firma będzie mogła wprowadzić się już w październiku bieżącego roku” – mówi Artur Sutor, Partner, Dyrektor działu reprezentacji najemców biurowych firmy Cresa Polska.

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl