Rynek przemysłowo-magazynowy

Ordipol Sp. z o.o., właściciel sieci sklepów Orsay, rozszerza swoją obecność na wrocławskim rynku magazynowym. Nowe magazyny w parku Hillwood Wrocław Bielany, zajmowane przez firmę od listopada 2019 r., przyczynią się do sprawniejszej obsługi klientów internetowych. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Orsay to założona w 1975 roku międzynarodowa firma odzieżowa obecna w 33 krajach. Sieć liczy ponad 700  sklepów w atrakcyjnych lokalizacjach. Firma ma centralę w Willstätt w Niemczech oraz support center we Wrocławiu.

- Firma Orsay intensywnie rozwija biznes e-commerce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach Europy Zachodniej. Potrzebna nam jest do tego nowoczesna przestrzeń magazynowa, która będzie uzupełniała dotychczasową infrastrukturę. Ze względów operacyjnych zależało nam na zlokalizowaniu nowej powierzchni jak najbliżej głównego centrum dystrybucyjnego we Wrocławiu – mówi Alina Andrejczuk, Expansion Manager w firmie Ordipol.

Dodatkowa powierzchnia magazynowa ma 6 500 mkw. i jest zlokalizowana w parku Hillwood Wrocław Bielany, który zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich, 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia, 12 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice. Park zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej numer 35, ok. 2,5 km od węzła „Bielany Wrocławskie” w ramach autostrady A4 oraz obwodnicy Wrocławia A8. Część tego centrum logistycznego objęta jest Specjalną Strefą Ekonomiczną.

- Orsay potrzebował w krótkim terminie powierzchni, która pozwoliłaby na swobodę działania. Korzystając z dobrej znajomości wrocławskiego rynku, przedstawiliśmy klientowi możliwe opcje. O wyborze przesądziła dostępność odpowiedniej powierzchni w Hillwood Wrocław Bielany i elastyczność wynajmującego – mówi Marcin Łukoszko, Starszy doradca ds. realizacji projektów BTS i BTO w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

- Hillwood jest aktywnym inwestorem i deweloperem we Wrocławiu i jego okolicach od początku swojej działalności w Polsce. To optymalna lokalizacja dla firm, które pragną czerpać korzyści z dostępu do polskiego rynku, a jednocześnie chcą mieć logistyczny kontakt z Niemcami. Cieszymy się, że oprócz lokalizacji, również infrastruktura naszej nieruchomości i warunki najmu spełniają oczekiwania Orsay – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl