Rynek handlowy

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu spółka EPP (JSE:EPP), największy właściciel centrów handlowych w Polsce, poinformowała dziś o otwarciu w warszawskiej Galerii Młociny pierwszego w kraju salonu międzynarodowej sieci Primark, oferującej „niesamowitą modę w niesamowitych cenach”.

Sklep Primark w Warszawie, który stworzył ponad 250 lokalnych miejsc pracy, obejmuje 3.660 metrów kwadratowych powierzchni handlowej na dwóch piętrach w Galerii Młociny, której współwłaścicielem jest EPP. Sklep Primark będzie oferował kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i artykuły wyposażenia domu. Klienci będą mogli kupić także produkty Primark, wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu.

Nowy sklep prezentuje najnowszy, nowoczesny koncept sklepów Primark – w środku znajduje się 30 kas i 35 przymierzalni oraz bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi.

W sklepie wprowadzono również liczne rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom, w tym między innymi procedurę dotyczącą dystansowania społecznego i zwiększenie częstotliwości sprzątania lokalu.

- Galeria Młociny może pochwalić się spektakularną listą najemców, co sprawia, że jej oferta zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku. Dzięki temu, Galeria Młociny stała się wyjątkową destynacją zakupową na mapie Warszawy i obowiązkową lokalizacją dla wiodących marek. Bardzo cieszymy się, że możemy powitać jedną z nich – Primark, długo oczekiwany debiut w naszym centrum handlowym – powiedział Wojciech Knawa, członek zarządu odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami w firmie EPP.

- Cieszę się, że możemy wreszcie otworzyć drzwi pierwszego sklepu Primark w Polsce i zaoferować „niesamowitą modę w niesamowitych cenach” klientom z Warszawy oraz spoza stolicy. Polska jest ważnym rynkiem dla Primark i stanowi kolejny kamień milowy w naszej ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Chciałbym z tego miejsca podziękować całemu naszemu zespołowi, który ciężko pracował, abyśmy mogli przywitać naszych klientów i umożliwić im zakupy w bezpiecznym dla wszystkich środowisku – powiedział Maciej Podwojski, Sales and Operations Manager w Primark Polska.

EPP posiada 70% udziałów we flagowym centrum handlowym Galeria Młociny, a także zarządza tym najnowocześniejszym kompleksem handlowym w Polsce.

Sieć Primark była reprezentowana przez firmę doradczą Cresa w procesie negocjacji umowy najmu pierwszego sklepu w Polsce zlokalizowanego w Galerii Młociny.