Rynek biurowy

Sitel Group, firma z ponad 35-letnim doświadczeniem w dziedzinie obsługi klienta, wynajęła powierzchnię biurową o metrażu 1.000 mkw. w gdańskim Arkońska Business Park. W poszukiwaniu pierwszej lokalizacji firmy poza Warszawą najemcę wsparli eksperci firmy doradczej Cresa Polska.

Sitel Group koncentruje się na obsłudze klienta i usługach IT helpdesk. Na sukces przedsiębiorstwa pracuje ponad 100.000 osób na całym świecie. Pracownicy firmy porozumiewają się w ponad 50 językach i przeprowadzają ponad 4,5 mln rozmów każdego dnia. Biura Sitel Group zlokalizowane są w obu Amerykach, Azji, Europie, Afryce i Australii. Łącznie firma korzysta z ponad 120 biur, a jedno z nich mieści się w Arkońska Business Park w Gdańsku. To rezultat realizacji strategii firmy, która zdecydowała się na ekspansję operacyjną także poza Warszawę.

Kompleks Arkońska Business Park tworzą trzy nowoczesne budynki klasy A zlokalizowane w gdańskiej dzielnicy Przymorze. Jego atutem jest lokalizacja – w pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej (w tym przystanek SKM), centra handlowe, hotele i przedszkola. Dzięki bliskości uczelni wyższych – m.in. Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej – najemcy zyskują dostęp do wykształconej kadry.

– Firma Sitel Group zdecydowała się zawrzeć umowę podnajmu w Arkońska Business Park w Gdańsku. To pierwsza siedziba przedsiębiorstwa na Pomorzu. O wyborze obiektu zdecydowało głównie jego położenie. Najemca docenił bliskość al. Grunwaldzkiej, która łączy Gdynię, Sopot i Gdańsk, oraz biznesowe otoczenie – w pobliżu działa wiele dużych, także międzynarodowych, firm. Cieszymy się, że pomogliśmy znaleźć Sitel Group przestrzeń biurową, która umożliwia realizację planów przedsiębiorstwa. Firma wprowadziła się już do kompleksu Arkońska Business Park – mówi Martyna Balcer, Associate Director w dziale reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polska.

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Więcej informacji na www.cresa.pl